Üdvözlünk a Méhecske csoportban!
Az alábbiakban csoportunkról olvashatsz, arról, hogyan telnek napjaink itt az óvodában, programjainkról, terveinkről.
Nevelési év: 2022/2023
A gyermekcsoport elnevezése: Méhecske csoport
Csoportszervezési forma: homogén / vegyes csoport (3-6 évesek)
Óvodapedagógus neve: Polyák Tibornné Nyiló Adrienn (Adrienn néni)
Pedagógiai asszisztens: S. Nagy Zita (Zita néni)
Pedagógiai asszisztens: Minárikné Gyaraki Rita (Rita néni)
Dajka néni: Göllén Éva (Évi néni)
Csoportunk az egyetlen vegyes csoport az óvodában, ahová 21 gyermek tartozik. Elmondható, hogy a szülőkkel a kapcsolatunk jó, együttműködésre törekvőek. Fontos számunkra, hogy a szülő lássa, hogy megbecsüljük; partnerként kívánunk részt venni a gyermekük nevelésében. A szülőkkel való jó kapcsolat segít minket abban, hogy a gyermekeket jobban megismerjük, és ki tudjuk választani azt a stratégiát, amelynek segítségével a szülőkkel együtt tudunk működni a gyermekek optimális nevelése érdekében.
Nevelési célunk a gyermeki személyiség kibontakoztatása az életkori és egyéni sajátosságok figyelembevételével, a tevékenységek által és a tevékenységeken keresztül sokoldalú képesség fejlesztésével. Célunk továbbá az életre való felkészítés. A már 3 éves korban elkezdett fejlesztés szolgálja azt a célt, hogy megteremtsük az iskolai tanulás előfeltételeit.
A tehetséggondozás több területen megvalósul: néptánc, nyelvóra, jóga, tenisz. Ezeken a foglalkozásokon a csoportunkból több gyermek is részt vesz. A családok általában részt vesznek a község és az óvoda által szervezett rendezvényeken, ahol a szülők aktívan segítenek a programok színesebbé tételében és lebonyolításában. Ezekről az élményekről a gyermekek mindig szívesen beszélnek, valamint ezek a rendezvények alkalmat teremtenek arra, hogy a szülők és a pedagógusok is jobban megismerhessék egymást.
A kisgyermekek legfontosabb napi tevékenysége a játék és a mozgás, ezért igyekszünk változatos játéklehetőségeket biztosítani. Jellemző, hogy szívesen játszanak társaikkal, senkit nem közösítenek ki. A nagyobbak toleránsak és segítőkészek a kisebbekkel szemben. Mindennapi feladatunk és célunk a környezettudatos magatartás erősítése, a természet szeretetére nevelése.